Keszegezés a törpeharcsák árnyékban
A csatornákban köztudottan sok törpeharcsa él és amikor aktívan táplálkoznak, nagyon meg tudják nehezíteni a horgászatot, főként ha hosszúelőkés feeder módszerrel keszegek a célhalak.
Szükség van bőven türelemre és kitartásra, de néhány apróság segíthet, hogy ne "törpézés" legyen a keszegezésből. A megfelelő csali és a jó etetés megválasztása sokat segíthet. Azzal érdemes számolni, hogy nyáron és kora ősszel mindent megrágnak ezek a szúrós, kistermetű és roppant falánk halak.
Az élőcsalit ilyenkor hanyagolom, csaliként inkább a kukoricák jöhetnek szóba, azok közül is a nagyobb szemű üveges kukoricák, amit nehezebben tesznek tönkre a törpeharcsák folyamatos támadásai, sokadik húzásra is még a horgon marad, így van esély más fajta hal megfogására is.
Az etetőkosárba kerülő csalogató anyag elsőszámú összetevője csemegekukorica, de bátran lehet hozzáadni saját erjesztésű magokat és persze a különböző ízesítésű pácolt kukoricákból néhány szem kiválóan feldobja a mixet. Az igazán kukoricás etetéssel jól harmonizáló etetőanyag az Erjesztett kukoricás mix.

Ennél az etetőanyag és csali kombinációnál nem a sűrű dobások a jellemzők, érdemes kivárni. A szebb keszegek könnyedén elbánnak egy szem kukoricával és a kapásuk is erőteljesebb, mint a törpeharcsáké.
Az ilyen típusú horgászatokhoz tökéletes a hagyományos, hosszúelőkés végszerelék. A szerelék egyik fontos eleme az etetőkosár. Ilyen körülmények között fejlődött a PRK Classic Feeder etetőkosár is, ami kiválóan teljesít állóvízen és lassú folyású csatornákon is.

Porkoláb Tamás
PRK Feeder
Forrás: dovit.hu
Etetőkosarak állóvízre és csatornákra
Hideg vízi feederezés a Dunán
Késő ősszel, télen és kora tavasszal jócskán adódik kihívás azok számára akik szeretnének a Dunán jót horgászni és halat fogni. A jó hír, hogy ez nem is annyira bonyolult.
Téli csatornapeca feederrel
A téli időszakban a horgászok nincsenek könnyű helyzetben, főként amikor a tavak és csatornák nagy része be van fagyva. Vannak azonban a kanálisoknak olyan részei, ahol néhány apró trükkel pár órányi horgászat alatt is lehet halat fogni. Ilyenkor főként a hidegvizek királyai, a bodorkák kerülnek célkeresztbe.
A hosszúelőkés feeder horgászatnak nem csupán az apróbb keszegek megfogásáról kell szólnia. Dunai horgászataim során több alkalommal horgászom azokra a méretű halakra, amik a finomszerelékes horgászatok közben bónuszhalként jelentkeznek szerencsés esetekben.
Őszi feeder horgászat csatornán
A csatornák nádnyiladékai egész évben kecsegtető helyszínek finomszerelékes, rövidelőkés feeder horgászathoz. Némi szerencsével egy érzékeny feeder bottal, kevés, de jól megválasztott etetőanyaggal, kevés maggal és csontival szép halakat lehet fogni az őszi időszakban.