Blog

Írások, képek, videók feeder horgászat témában

Késő ősszel, télen és kora tavasszal jócskán adódik kihívás azok számára akik szeretnének a Dunán jót horgászni és halat fogni. A jó hír, hogy ez nem is annyira bonyolult.

A téli időszakban a horgászok nincsenek könnyű helyzetben, főként amikor a tavak és csatornák nagy része be van fagyva. Vannak azonban a kanálisoknak olyan részei, ahol néhány apró trükkel pár órányi horgászat alatt is lehet halat fogni. Ilyenkor főként a hidegvizek királyai, a bodorkák kerülnek célkeresztbe.

A hosszúelőkés feeder horgászatnak nem csupán az apróbb keszegek megfogásáról kell szólnia. Dunai horgászataim során több alkalommal horgászom azokra a méretű halakra, amik a finomszerelékes horgászatok közben bónuszhalként jelentkeznek szerencsés esetekben.

A csatornák nádnyiladékai egész évben kecsegtető helyszínek finomszerelékes, rövidelőkés feeder horgászathoz. Némi szerencsével egy érzékeny feeder bottal, kevés, de jól megválasztott etetőanyaggal, kevés maggal és csontival szép halakat lehet fogni az őszi időszakban.

Egyik folyó sem egyszerű pálya, mivel nagyon kevés esetben akadnak optimális körülmények a könnyed folyóvízi horgászathoz. A folyamatosan ingadozó vízállás mindig tartogat kihívásokat, de ha kicsit kilépünk a komfortzónánkból máris számtalan lehetőség nyílik meg, amiket kihasználhatunk.

Kora tavasszal előszeretettel választom a csatornákat hideg vízi keszegezéshez. Ilyenkor előkerülnek az igazán érzékeny feeder botjaim, vékony horogelőkék és kis horgok, amik a hosszúelőkés végszerelékre kerülnek majd fel.

A csatornákban köztudottan sok törpeharcsa él és amikor aktívan táplálkoznak, nagyon meg tudják nehezíteni a horgászatot, főként ha hosszúelőkés feeder módszerrel keszegek a célhalak.

Sok horgásznak szempont, hogy ne juttasson ólom nehezéket a vízbe. Erre kiváló megoldás a természetes kavics. Ez a legnagyobb előnye. Azonban van amiben alulmarad az ólomsúlyoktól, de ez nem azt jelenti, hogy az alkalmazása komoly kompromisszumokkal járna.

Az ólom egy toxikus anyag, bizonyítottan károsak az élettani hatásai. A szervezetbe jutva akkumulálódik és egészségkárosodást okozhat a szennyezés mértékétől függően. Ezért minimalizálni, de inkább teljesen mellőzni kell az ólomeszközöket a horgászatban (is).